Spojiť sa s nami

TOP benefity, ktoré získate zabezpečením dát prostredníctvom VPN

vpn notebook

Bezpečnosť

TOP benefity, ktoré získate zabezpečením dát prostredníctvom VPN

Pripojenie na internet je určite výdobytok, bez ktorého si nevieme predstaviť každodenný život. Jednoduchý prístup k informáciám je určite super, no je potrebné myslieť aj na ich zabezpečenie. Na internet sa totiž vieme pripojiť takmer kdekoľvek. No práve verejné Wi-Fi siete, respektíve siete, ku ktorým má prístup mnoho používateľov vedia byť rizikové. Prenášajú totiž citlivé informácie, ku ktorým sa s trochou skúseností vie dostať nepovolaná osoba. Riešením vedia byť služby VPN. Dnes sa preto pozrieme na výhody takéhoto pripojenia a taktiež na to, ako nás vedia ochrániť pred nepovolaným prístupom k našim údajom. Na informáciu upozornil web infosecurity-magazine.com.

Potreba VPN

Využitím služby VPN sa k sieti pripojíte cez šifrovaný tunel. Ten okrem iného zabráni v prístupe k toku informácií komukoľvek, kto by sa o to po ceste pokúsil. Vy tak máte zabezpečené to, že informácie, ktoré chcete zdieľať iba s webom, ktorý navštívite, sa skutočne zobrazia iba vám a danému serveru. Z toho vyplývajú okrem zvýšenej bezpečnosti a súkromia aj iné benefity. Pomocou VPN viete napríklad aj obísť cenzúru či obsah, ktorý je v krajine, kde sa nachádzate zablokovaný. Benefity sa ale nemusia týkať iba súkromného života.

Zdroj: pixabay.com

Situácia z posledných rokov totiž mnohých z nás prinútila pracovať na diaľku. Prácu, ktorú sme dlhé roky vykonávali zo sídla firmy sme razom vykonávali z pohodlia domova. Pre niekoho je home office ideálny, pre iného ide zas o utrpenie. V každom prípade sa ale pracovníci pripájali na firemný server nie z internej siete, ale z tej domácej, z čoho vyplynulo niekoľko problémov.

Jedným z nich je určite zvýšenie rizika kybernetickej hrozby. Dáta sú totiž prevádzané až z domovu pracovníka na firemný server, čo je oveľa väčší počet informačných uzlov, než tomu bolo kedysi. Služby VPN ale vedia tento problém vyriešiť. Ako bolo spomenuté vyššie, tak dáta tečú cez šifrovaný tunel, čím je zabezpečený ich plynulý a bezpečný prechod. Zároveň sa tým znižuje riziko úniku dát na verejnosť.

Všestrannosť VPN pripojenia

VPN služby sú taktiež prispôsobené na rôzne situácie. Ak by sme sa totiž chceli pripojiť na firemný server inak, než cez VPN, tak si často musíme nainštalovať doplnkové programy. Služby VPN majú ale väčšinu týchto programov nainštalovanú a preto je celý proces pripojenia omnoho rýchlejší a jednoduchší. Je síce jasné, že takéto služby sú často spoplatnené, no okrem rýchlosti si priplácame aj za bezpečnosť a taktiež ušetrený čas.

S bezpečnou VPN službou totiž rastie aj produktivita. Ak sa zamestnanec vie spoľahnúť na zabezpečenie dátového toku, tak bude svoju prácu vykonávať rovnako, ako keby bol fyzicky v práci. No v prípade, že sa bude báť odoslania citlivých informácií, tak sa celý proces spomalí, čím priamoúmerne klesá aj efektivita.

Služby VPN tak nemusíte využívať iba v súkromnom živote, ale aj v tom pracovnom. Preto pevne veríme, že dáte VPN šancu.

Viac Bezpečnosť

Populárne články

Zo sveta IT

Vedelisteže.sk

Zo sveta mobilov

Nahor