Spojiť sa s nami

Dôvody prečo by ste mali využívať VPN pri cestovaní

VPN cestovanie

Bezpečnosť

Dôvody prečo by ste mali využívať VPN pri cestovaní

O výhodách VPN služieb netreba ani len pochybovať. S obľubou ich využívame na sprístupnenie zablokovaného obsahu, pričom je naša komunikácia šifrovaná a tým pádom sme v oveľa väčšom bezpečí na internete. S využívaním týchto služieb sa ale väčšinou spája teplo domova. Potenciál VPN služieb ale rozhodne doma nesedí. Tieto služby vedia byť mimoriadne užitočné aj pre cestovateľov. Na informáciu upozornil web businesstraveller.com.

Bezpečnosť na prvom mieste

Pri cestovaní nemusíme mať vždy príležitosť kvalitného mobilného internetu a preto využívame verejné Wi-Fi siete. To ale nie je zrovna bezpečné riešenie. Letiská, kaviarne či reštaurácie sú verejné miesta, kde má prístup ktokoľvek. A práve preto je na týchto miestach najväčší počet útokov typu man-in-the-middle. Útočník sa cez verejnú Wi-Fi sieť nabúra do vašej komunikácie medzi vami a stránkou, ktorú navštevujete. Následne má prístup ku všetkému, čo vidíte a posielate. VPN služby ale vaše údaje zašifrujú a taktiež ich odosielajú cez zabezpečené cesty.

V prípade nezabezpečeného pripojenia, by mohlo dôjsť ku odhaleniu údajov o vašej kreditnej karte, prihlasovacích údajov a iných osobných údajov. Tieto odcudzené údaje môžu byť použité na ukradnutie vašej identity, vybieleniu vášho účtu, na získanie prístupu k citlivým údajom alebo iným spôsobom.

Obídenie cenzúry

To, čo je u nás samozrejmosťou, nemusí byť povolené v krajine, v ktorej sa nachádzate. Mnohé vlády blokujú rôzne weby a vy by ste sa tak nevedeli dostať k svojim obľúbeným stránkam či sociálnym sieťam. S VPN to ale nie je žiadny problém. IP adresu si zmeníte podľa potreby a žiadna cenzúra vás nezastaví.

Zdroj: pixabay.com

Prostredníctvom VPN služby sa najskôr pripojíte k serveru VPN v inej krajine, napríklad v Poľsku, Nemecku, USA a podobne – a až potom vaša návštevnosť smeruje na webovú stránku alebo službu, ktorú chcete otvoriť v prehliadači. Týmto spôsobom obídete cenzúru a vaša aktivita pri prehliadaní zostane skrytá pred zvedavými očami.

Výhodnejšie ponuky

Výhody VPN viete využiť už počas plánovania tripu. Ceny leteniek a hotelov sa vedia dynamicky meniť na základe viacerých faktorov. Jedným z nich je aj poloha zákazníka. Pre domácich sú zväčša ceny služieb omnoho nižšie, než pre zahraničných turistov. Preto sa skúste na stránky hotela alebo inej služby pripojiť cez server v krajine, do ktorej sa chytáte. Naraziť totiž viete na veľmi výhodnú ponuku.

Nie všetky VPN služby ale ponúkajú množstvo serverov či iných výhod. Preto si pred výberom konkrétnej VPN služby dobre prečítajte, čo za svoje peniaze dostanete. Určite sa porozhliadnite po ponukách, ktoré vám dajú užitočné funkcie ako ochrana proti malwarom. Dobrú radu ohľadom VPN služby určite nájdete aj na internetových fórach.

Pokračovať v čítaní
Môže sa vám tiež páčiť...
Pridať komentár

Ak sa chcete zapojiť do diskusie k článku, tak sa musíte najskôr prihlásiť Login

Pridať reakciu

Zrušiť odpoveď

Viac Bezpečnosť

Populárne články

Zo sveta IT

Vedelisteže.sk

Zo sveta mobilov

Nahor