Spojiť sa s nami

Toto sú niektoré z dôvodov, prečo by mali služby VPN využívať všetci

VPN náhľad

Bezpečnosť

Toto sú niektoré z dôvodov, prečo by mali služby VPN využívať všetci

O bezpečnosti na internete sa hovorí čoraz častejšie. Vylepšiť si ju viete rôznymi spôsobmi. V niektorých oblastiach ale naše skúsenosti a znalosti nemusia stačiť. V takom prípade prichádzajú na scénu služby VPN, ktoré nám okrem zvýšenia bezpečnosti poskytujú aj rôzne vychytávky, na ktoré sa dnes pozrieme. Na informáciu upozornil web latesthackingnews.com.

Zlepšenie bezpečnosti v online svete

Služby VPN vedia pridať viacero vrstiev medzi vás a stránku (či službu), na ktorú sa pripájate. Tieto spojovacie vrstvy taktiež šifrujú vašu komunikáciu. To znamená, že prípadný útočník má neuveriteľne sťažený prístup k údajom, ktoré medzi sebou zdieľate. Zároveň na internete viete čiastočne skryť svoju identitu. To je spôsobené tým, že sa na server nepripájate priamo z vášho počítača, ale pomocou spojovacieho servera. Vaša IP adresa je tak skrytá.

Zdroj: Cojetovpn.sk

Tieto informácie ako práve IP adresa sú následne predávané ďalej s vidinou zárobku. Z IP adresy sa totiž vie zistiť vaša približná poloha, čo je mimoriadne zaujímavé pre poskytovateľov reklám. S VPN službami tak tieto informácie s nikým nezdieľate. Nehovor viac o tom, že vďaka zbieraniu aktivity a jej následného párovania s IP adresou, je možné prispôsobiť aj obsah, či reklamy, ktoré na internete vidíte. Rovnako treba spomenúť, že pomocou IP adresy viete sledovať aktivitu používateľa na internete. Asi len málokto by chce chcel, aby vedel poskytovateľ internetu, hacker, nebodaj štát, čo robí na internete, či?

Dostupnosť lepšieho obsahu

Mnoho streamovacích služieb ako napríklad Netflix poskytuje svoj obsah iba v istých krajinách. To môže vyústiť v to, že  film dostupný napríklad na americkom trhu, no na tom našom nie. VPN servery ale existujú v mnohých krajinách sveta. Vy sa tak pár klikmi viete virtuálne preniesť do Ameriky, Nemecka alebo Austrálie. Oklamaním bariéry napríklad spomínanej streamovacej služby sa viete dostať k oveľa lepšiemu obsahu.

Zdroj: Cojetovpn.sk

Netreba zabúdať ani na to, že pomocou zmeny vašej IP adresy viete nakupovať produkty a služby za lokálne ceny v inej krajine. Napríklad, taký YouTube Premium, ktorý u nás stojí cez 7€, môžete po zmene IP adresy na Indiu kúpiť už za menej ako sú 2€.

Zdroj: Čojetovpn.sk / Printscreen po zmene IP adresy na Indiu

Okrem dostupnosti rôznej online zábavy viete VPN služby využiť aj v pracovnom živote. Ako firma viete pomocou VPN služieb poskytnúť svojim zamestnancom prístup k firemnej sieti aj vtedy, ak sú na opačnom konci sveta. Aj preto popularita VPN mimoriadne narástla počas pandémie, kedy mnoho ľudí muselo ostať doma na home office.

Toto je len pár najväčších výhod služieb VPN. Ich ponuky a balíčky sa samozrejme líšia v závislosti od poskytovateľa. Preto si pred výberom konkrétnej služby určite spravte prehľad možností a pred kúpou si určite prečítajte aj recenzie, ktoré nájdete na rôznych internetových fórach.

Pridať komentár

Ak sa chcete zapojiť do diskusie k článku, tak sa musíte najskôr prihlásiť Login

Pridať reakciu

Zrušiť odpoveď

Viac Bezpečnosť

Populárne články

Zo sveta IT

Vedelisteže.sk

Zo sveta mobilov

Nahor