Spojiť sa s nami

TOP poskytovatelia VPN služieb pre Android: Ktorý z nich je pre vás ten najlepší?

VPN_smartfon

VPN

TOP poskytovatelia VPN služieb pre Android: Ktorý z nich je pre vás ten najlepší?

Jednou z výhod operačného systéme Android je široká ponuka možností v rôznych oblastiach. To taktiež platí aj pre služby VPN, pri ktorých je poskytovateľov neúrekom. Popularita VPN služieb totiž neustále rastie, v čom vidia vidinu zárobku mnohí. Nie všetky služby sú ale kvalitné. Dnes sa ale pozrieme na TOP 4 poskytovateľov služieb VPN pre systém Android. Na informáciu upozornil web zdnet.com.

NordVPN

Ak ste už počuli o VPN, tak ste takmer s určitosťou zachytili aplikáciu NordVPN. NordVPN totiž investuje aj do reklám, no zároveň aj ich služby sú na vysokej úrovni. Aj preto ide momentálne o najpopulárnejšieho poskytovateľa VPN služieb a to nielen pre Android zariadenia. Svoje servery má NordVPN rozmiestnené v 59 krajinách. Firma sa minulý rok síce trápila s únikom dát, no ten jej pomohol k omnoho lepšiemu zabezpečeniu svojich služieb.

Služba ponúka mnoho užitočných funkcionalít nad rámec klasických VPN služieb ako napríklad zdieľanie medzi členmi rodiny. Na vyskúšanie služby máte 30 dní, čo na otestovanie bohato postačí.

ExpressVPN

Ďalšia mimoriadne populárna VPN služba. Taktiež ju môžete okrem Androidu využívať na takmer každom zariadení. Čo sa týka serverov, tak ich má rozmiestnené až v 94 krajinách, čo je ešte viac, než v prípade NordVPN. Služba nezaznamenáva históriu prehliadania ani ciele návštevnosti, zaznamenáva ale dátumy pripojenia k službe VPN a taktiež objem dát, ktorý je prenesený. Všetky tieto informácie sú ale jasne dostupné. Skúšobná doba je taktiež nastavená na 30 dní.

IPVanish

V prípade IPVanish ide o mimoriadne vysoko konfigurovateľný produkt. Používateľ má slobodu výberu v mnohých oblastiach. Obsahuje totiž širokú škálu serverov aj s ich dobrým opisom či bohatú ponuku protokolov. Tomu, ktorý protokol si vybrať sme sa venovali v tomto článku.

Zdroj: pixabay

Vysoké sú taktiež rýchlosti pripojenia. V čom ale produkt zaostáva je celkové bezpečnostné hľadisko. Služba totiž nevie perfektne skryť to, že sa pripájate cez VPN. Ak sa teda nesnažíte skrývať fakt, že sa pripájate cez VPN, tak určite IPVanish vyskúšajte. Skúšobná doba je znova na 30 dní.

Surfshark VPN

V prípade Surfshark ide o lacnejšiu alternatívu, ktorá ale v žiadnom prípade nezaostáva za svojimi súpermi v tomto zozname. Aplikácia je zameraná najmä na bezpečnosť a šifrovanie komunikácie. Lacnejšia vstupná cena ale ponúka priestor na rôzne platené doplnky, ako napríklad blokovanie reklamám, či systém anti-sledovania. Podrobne sme sa službe Surfshark venovali v našej recenzii.

Tieto 4 služby boli vybrané na základe viacerých kritérií. Jedným z nich bol aj takzvaný Kill Switch, ktorý vie okamžite prerušiť spojenie v prípade, že ide o nezabezpečené pripojenie. Všetky služby vyššie túto funkcionalitu majú. Ďalším kritériom bola aj možnosť pripojenia pomocou viacerých zariadení v jeden moment. Túto funkcionalitu využijete v prípade, ak sa na VPN pripájate napríklad z mobilu a aj z počítaču v jeden moment. V prípade NordVPN je tento limit nastavený na 6 zariadení, pri ostatných je tento limit nekonečný. No a dôležitá je aj doba na vyskúšanie služby. Pri každej z nich máte nárok na 30 dní vyskúšania. To je dostatok času na to aby ste sa rozhodli, či službu chcete alebo nie.

Výber tej TOP VPN služby je ale veľmi individuálny, pretože každého požiadavky sú iné. Pred výberom služby sa preto porozhliadnite po internete.

Pridať komentár

Ak sa chcete zapojiť do diskusie k článku, tak sa musíte najskôr prihlásiť Login

Pridať reakciu

Zrušiť odpoveď

Viac VPN

Populárne články

Zo sveta IT

Vedelisteže.sk

Zo sveta mobilov

Nahor