Spojiť sa s nami

Toto sú najlepšie VPN služby, ktoré sú dostupné zadarmo

vpn zadarmo

VPN

Toto sú najlepšie VPN služby, ktoré sú dostupné zadarmo

Niet divu, že popularita VPN služieb neustále rastie. Ponúkajú totiž množstvo výhod, ktoré pri bežnom internetovom pripojení nemáte šancu dosiahnuť. Aj pre množstvo funkcionalít a drahú údržbu serverov je ale väčšina týchto služieb spoplatnených. To často odradí niekoho, kto o VPN iba niečo počul a chcel by si takúto službu vyskúšať.

Netreba ale hneď zúfať. Na trhu existuje viacero VPN služieb, ktoré sú dostupné zadarmo. Samozrejme nebudete mať prístup k všetkým TOP funkciám, ktoré majú k dispozícii platené služby, no na prvotné vyskúšanie alebo na nenáročné úlohy to plne postačí.

Prehliadač Opera

Jeden z najpopulárnejších prehliadačov na trhu Opera ponúka okrem množstva iných funkcionalít aj VPN . Samozrejme ide o obmedzenú funkcionalitu, pretože si viete vybrať zmenu polohy iba z troch možností a to Európa, Ázia a Amerika, no aplikácia zároveň ponúka šikovné šetrenie dát. Primárnym cieľom je ale skrytie vašej IP adresy, čo je veľký plus pre bezpečnosť.

Developer: Opera
Price: Free

SurfEasy

VPN služba SufrEasy patrí medzi platené, no ponúka taktiež aj funkcionality, ktoré sú dostupné zadarmo. Bez poplatku tak viete využiť 500 MB VPN dát, no pri používaní s prehliadačom Opera je tento limit neobmedzený. Keďže ale ide o platenú VPN službu, tak sa pripravte na občasné otravné ponuky, ktoré vás budú lákať na platený upgrade.

VPNVerse

Túto VPN službu určite ocenia tí, ktorí sa neradi registrujú. Služby dostupné zadarmo totiž často požadujú registráciu, do ktorej zadávate aj svoj e-mail. Na ten potom neustále chodia rôzne ponuky, ktoré vedia byť otravné. To ale neplatí pri VPNVerse. Táto aplikácia nepožaduje žiadnu registráciu a ponúka viac než 20 lokácií, cez ktoré sa viete na internet pripojiť. Výhodou je taktiež to, že vaše internetové pripojenie nie je nijak limitované.

Developer: VPNVerse
Price: Free

TunnelBear

Je pochopiteľné, že ľudia len tak slepo nedôverujú všetkému na internete, najmä ak je to dostupné zadarmo. Tejto obavy sa ale viete zbaviť pri TunnelBear. Táto VPN služba totiž patrí pod McAfee, firmu ktorá stojí za populárnym antivírusovým programom. Podobne ako pri antivíruse, aj tu máte možnosť platenej verzie, no aj zadarmo ponúka táto aplikácia mnoho. Splnením rôznych úloh sa viete dostať až na 1 GB VPN dát mesačne a to kompletne zadarmo.

Developer: TunnelBear, LLC
Price: Free

Hide.me

V tomto zozname patrí hide.me medzi najbezpečnejšie VPN služby. Obsahuje totiž prísne podmienky používania, ktoré k tomu napomáhajú. Okrem toho ponúka táto služba až 10 GB VPN dát, čo je rozhodne viac, než v prípadoch vyššie. Zároveň je aplikácia jednoduchá na používanie, čiže ide o veľmi slušného kandidáta.

Turbo VPN

Ide o mimoriadne populárnu aplikáciu, ktorá má v Obchode Play cez 100 miliónov stiahnutí. Ponúka šifrované pripojenie na viac než 10 000 serverov, ktoré sú v 150 krajinách. Ak ale využívate bezplatnú verziu, tak si každú hodinu používania budete musieť pozrieť reklamy. To je bohužiaľ cena za bohatú ponuku tejto služby.

ProtonVPN

Ak ste fanúšikom open source aplikácií, tak ProtonVPN bude jednoznačne vaším favoritom. Transparentnosť a bezpečnosť je niečo, čo môže ponúknuť iba málo VPN služieb. Celé pripojenie je bez reklám, no sú dostupné iba tri lokácie. To ale bohato stačí na skrytie vašej IP adresy.

Developer: Proton AG
Price: Free

Našli ste v tomto zozname svojho favorita? Podeľte sa so svojim názorom dolu v komentároch.

Pridať komentár

Ak sa chcete zapojiť do diskusie k článku, tak sa musíte najskôr prihlásiť Login

Pridať reakciu

Zrušiť odpoveď

Viac VPN

Populárne články

Zo sveta IT

Vedelisteže.sk

Zo sveta mobilov

Nahor