Spojiť sa s nami

Potrebujete skutočne VPN? Takto to zistíte!

VPN_titulka

VPN

Potrebujete skutočne VPN? Takto to zistíte!

VPN službách sa hovorí čoraz častejšie, čo vôbec nie je na škodu. Svoje určite robia aj peniaze, ktoré sú nalievané do reklamných kampaní, no VPN služby sú skutočne užitočné. Tie kvalitnejšie sú ale vo väčšine prípadov platené, preto nie je na škodu popremýšľať o tom, či dané služby skutočne stoja za daný poplatok. Pozrite sa najväčšie dôvody, prečo by ste si mali alebo nemali zadovážiť dané služby a my sa na tieto dôvody spoločne pozrieme.

Prečo si zakúpiť VPN?

Túto otázku nájdete zrejme na každom webe, ktorý VPN služby ponúka. Tieto weby sa vám samozrejme budú snažiť predstaviť dôvody, prečo by ste takúto kúpu mali uskutočniť. A na tom nie je nič zlé, pretože stále veľa ľudí nemá potuchy o tom, čoho sú VPN služby skutočne schopné. V prvom rade ide o zvýšenie bezpečnosti. Celá komunikácia medzi vami a cieľovým serverom je šifrovaná. K tomu viete pridať aj skrytie vašej IP adresy a razom je pobyt na internete o čosi bezpečnejší.

Ak prostredníctvom VPN plánujete aj sťahovať súbory, tak sa vám určite viac oplatí platená verzia. VPN služby dostupné zadarmo majú totiž obmedzené rýchlosti, ktoré by vás neuveriteľne spomalili.

To isté platí aj pri sledovaní filmov či seriálov, na čo sú VPN služby využívané veľmi často. Pomocou VPN sa viete na web napojiť kvázi z inej krajiny, čím si viete odomknúť obsah, ktorý nie je dostupný u nás. Môžete tak napríklad pristupovať k americkému Netflixu so širšou ponukou obsahu, ako je tomu u nás. VPN služby dostupné bez poplatku majú ale limitovaný počet serverov v iných krajinách a zväčša sú obsadené.

VPN služby vedia byť okrem obídenia zábran v streamovacích službách použité aj na obídenie cenzúry, ktorú stále zaznamenávame v mnohých krajinách. Aj práve preto boli VPN aplikácie najsťahovanejšie v Rusku po tom, čo na túto krajinu zvyšok sveta uvalil sankcie. Kremeľ sa síce všemožne snaží zabrániť ich využívaniu a to dokonca aj zastrašovaním, no obyvatelia využívajú VPN aj naďalej.

Kedy sa VPN neoplatí?

Pred kúpou služby sa okrem potencionálnych výhod treba zamerať aj na možné nevýhody, prípadne situácie, kedy VPN nevyužijete naplno. A práve nepravidelné používanie služby sa určite nevyplatí. Za VPN služby sa totiž neplatí iba raz, ale pravidelne mesačne, prípadne ročne. Ak teda plánujete VPN využívať iba sporadicky, tak vyskúšajte skôr verzie dostupné zadarmo. Sami uvidíte, či sa vám ich používanie pozdáva. Upgrade na platenú verziu viete vykonať kedykoľvek.

VPN služby sa taktiež nevyplatia vtedy, ak využívate iba jednu z jej funkcionalít. Sprístupnenie zahraničnej knižnice Netflixu sa vie razom predražiť a otázkou zostáva, či to za to ozaj stojí. Preto ak ste VPN ešte nevyskúšali, tak to najprv urobte cez neplatenú verziu.

Pokračovať v čítaní
Môže sa vám tiež páčiť...

Viac VPN

Populárne články

Zo sveta IT

Vedelisteže.sk

Zo sveta mobilov

Nahor